Menu Close
20.01 2017

В Раді презентували Енергетичну стратегію України до 2035 року

18 січня Free Energу взяла участь у презентації Енергетичної стратегії України до 2035 року, що відбулась у конференц-залі Верховної Ради.

18 січня, директор зі стратегії та розвитку Free Energу взяв участь у презентації Енергетичної стратегії України до 2035 року: «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність», що  відбулась у конференц-залі Верховної Ради.

Презентація та обговорення проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року  проводилось у рамках  спільного засідання Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної безпеки, спільно з Колегією Міністерства енергетики. При участі профільних галузевих організацій, експертів та представників енергетичного бізнесу.

Засідання відкрив Олександр Домбровський, голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Парламентар підкреслив, що стратегія не є догмою, в ній не прописані усі показники споживання енергії, але документ містить ключові індикатори, на які повинна вийти енергетична система України до 2035 року.

«Україні потрібна Енергетична стратегія, бо її глобальна мета – забезпечення енергетичної незалежності нашої держави», – Олександр Домбровський.

Він зауважив, що при обговорені Енергетичної стратегії треба звертати увагу на три важливі фактори: енергоефективність, забезпечення енергетичними ресурсами держави та розвиток відновлюваної енергетики. У сфері ВДЕ  зі слів народного депутата «багато чого треба зробити». Розвиток відновлюваної енергетики повинен йти паралельно з розвитком збалансованої моделі енергосистеми, впровадженням розумних систем розподілення електроенергії – smart grіd та інших сучасних технологій.

«В Європейському Союзі зараз вводиться філософія розумного споживача, який володіє сучасними енергетичними технологіями. Ця філософія може змінити концепцію енергетичної безпеки і енергетичного розвитку України», – сказав Домбровський.

Проект Енергетичної стратегії до 2035 року був презентований Олександром Суходолею,  (Національний інститут стратегічних досліджень) та Володимиром Омельченко (Центр  ім. О. Разумкова).

Міненерговугілля спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та  Центром ім. О. Разумкова розробило  Енергостратегію до 2035 року на основі проектів “Нової енергетичної стратегії України до 2020 року: безпека, енергоефективність, конкуренція” та проекту “Біла книга Енергетичної політики України «Безпека та конкурентоспроможність».

Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон наголосив, що проект Енергетичної стратегії має бути вдосконалений з урахуванням результатів публічних обговорень. При цьому він зауважив, що Енергетична стратегія не повинна носити галузевого характеру, а має бути державним, фундаментальним документом.  Стратегія повинна враховувати зміни, що відбулися в Україні останнім часом: розвиток енергоощадних технологій, енергоефективність, а також зобов’язання, які Україна взяла на себе в рамках євроінтеграційних процесів, щодо побільшання долі відновлюваної енергетики.