Menu Close
16.09 2016

В стінах Верховної Ради відбувся круглий стіл з енергетичної безпеки

15 вересня Free Energy взяла участь у круглому столі: «Дипломатичний фронт. Шляхи посилення енергетичної безпеки».

Захід проводився Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної політики  за підтримки Комітету у закордонних справах

Під час «круглого столу» були обговорені питання щодо посилення енергетичної безпеки України шляхом дипломатичних зусиль. В умовах збройного конфлікту та використання агресором енергетичного сектору, як інструменту ведення гібридної війни, виникає необхідність активізаціїполітики України, направленої на захист національних енергетичних інтересів.

Головні теми обговорень:

  • ключові виклики енергетичній безпеці України в сучасних  реаліях;
  • роль та значення дипломатії у вирішенні існуючих загроз енергетичній безпеці України;
  • шляхи подальшого посилення захисту енергетичних інтересів Україні на міжнародній арені.
  • В роботі заходу взяли участь посадовці Міністерства закордонних справ, Міністерства енергетики та вугільної промисловості; депутати профільних комітетів Верховної Ради; представники ключових енергетичних компаній; експерти в галузі енергетики  неурядових організацій, а також міжнародні експерти, політики та інші.

У своєму виступі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що національна енергетична безпека безпосередньо залежить від скорочення споживання традиційних енергетичних ресурсів, особливо газу. Важливу роль при вирішенні цього питання відіграє розвиток відновлюваної енергетики. Про це дбають всі країни світу.

С. Савчук нагадав, що переломним моментом у розвитку «чистої» енергетики став 2015 рік, коли обсяг інвестицій у відновлювані джерела енергії вперше перевищив суму коштів, залучену у розвиток традиційної енергетики. Він закликав присутніх депутатів прийняти важливий законопроект щодо стимулювання виробництва енергії з альтернативних джерел  (від 30.03.2016 № 4334), який розглядатиметься 20 вересня у Верховній Раді.