Skip to content
Menu Close
02.10 2018

У Києві відбувся Фінський День Енергетики

Представники Free Energy взяли участь у Фінському Дні Енергетики, що відбувся у Києві 14 вересня.

Захід було організовано за сприяння Міністерства зайнятості та економіки Фінляндії, Фінського енергетичного клубу під патронатом Посольства Фінляндії в Україні. Відкривав семінар Міністр зовнішньої торгівлі Фінляндії Кай Мюкканен.

На Фінському Дні Енергетики були представлені передові технології у галузі енергетики. Фінляндія вже протягом десятиліть інвестує у відновлювану енергетику та підвищення енергоефективності. У цій сфері країна досягла широко визнаних результатів, які можуть принести користь муніципальним, державним, та приватним підприємствам України, що працюють у галузі енергоефективності та альтернативної енергетики.

У своєму виступі Харрі Лауріка, керуючий директор Біоенергетичної Асоціації Фінляндії поділився фінським досвідом використання відновлюваних джерел енергії та біопалива у підтримки балансу в енергетичних системах. Представник фінською компанії Wärtsilä Power Plants розказав як оптимізувати роботу енергетичних систем з великою часткою ВДЕ.

Частина виступів но форумі  підіймали тему  фінансування проектів у галузях енергоефективності та ВДЄ за допомогою міжнародних фінансових та донорських організацій. Сергій Масличенко, старший менеджер Департаменту Енергоефективності та змін клімату ЕБРР, виступив з доповіддю «Фінансування сталої енергетики в Україні»; Ронні Нільсон старший радник Північної екологічної фінансової корпорації  (NEFCO) поділився досвідом інвестування та реалізації в Україні проектів з енергоефективності та ВДЕ.

Компанія FreeEnergy вдячна ініціатору заходу –  Фінському енергетичному клубу. Ця міжнародна організація була заснована у 2010 р. з метою налагодження співпраці меж Фінляндією та іншими країнами у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.