Menu Close
30.09 2016

Free Energy взяла участь у Круглому столі

Круглий стіл, присвячений перспективам розвитку конкуренції в енергетиці відбувся 28 вересня в Українському Кризовому медіа-центрі.

Метою заходу стало обговорення ефективності конкурентного законодавства України, виявлення проблемних моментів, поліпшення діалогу між представниками бізнесу та органами влади.

Захід провели аналітичний центр DiXi Group та Європейсько-українське енергетичне агентство ЄУЕА за підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Збільшення впливу громадянського суспільства щодо реформ в енергетиці відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію».

Від Міненерго  участь у заході взяв директор Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Олександр Пономаренко. У своєму виступі він зазначив, що залучення інвестицій залежить від досконалості законодавчої бази, захищеності інвесторів та створення відповідних умов для роботи: «Усі інвестори просять сказати, чи буде стабільність законодавча, чи даватиме державадодаткові гарантії».

Крім того, не менш  важливим є розроблення вторинного законодавства, яке забезпечить функціонування ринку. «Завдання Міністерства – створити законодавство, яке дозволить  ринку працювати самому на себе», – наголосив О. Пономаренко.

У обговоренні питань взяла участь Перший  заступник голови Антимонопольного комітету Марія Ніжнік, яка розповіла про законодавчі рамки та практичну реалізацію конкуренції в енергетиці. Перший секретар Представництва ЄС в Україні Хосе-Мануель Ернандес окреслив, що має змінитись для покращення конкуренції в енергетиці та яке місце АМКУ у процесі цих змін.

У виступах порушувалися, зокрема, питання щодо впровадження європейської системи регулювання державної допомоги, дотримання принципів та вимог щодо прозорості державної допомоги, створення національної системи контролю, що особливо актуально для енергетичного сектору.

Насамкінець, експерти ще раз наголосили на необхідності пришвидшити процес реалізації зобов’язань Угоди про Асоціацію з ЄС в частині конкуренції, особливо щодо створення повного реєстру схем державної допомоги, розроблення критеріїв оцінки та відбору отримувачів державної допомоги