Skip to content
Menu Close
24.11 2017

Free Energy на IX Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі

23 листопада у м. Києв відбувся IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості». Ініціатором Форуму виступила агенція  Держенергоефективності.

В Форумі взяли участь більш ніж 600 учасників: представники влади, бізнесу, інвестори, експерти. Вони обговорювали успіхи та проблеми відновлюваної енергетики, інвестиційну привабливість «зелених» проектів та вплив розвитку цієї сфери на майбутнє України.

За останні 3 роки близько 400 млн. євро залучено у встановлення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн. євро -  у 353 МВт потужностей  відновлюваної електроенергетики. Разом  Україна має близько 800 млн. євро інвестицій у «чисту» енергетику.

Задоволення законодавчими змінами та позитивними тенденціями розвитку «чистої» енергетики в Україні висловив Торстен Воллерт, керівник сектору енергетики Групи підтримки України Європейської Комісії. Він запевнив, що ЄС і надалі підтримувати Україну у цьому напрямі.

Джейсон Пелмар, керівник представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) розповів про роль фінансових інституцій у підтримці «зелених» проектів: «За останні 25 років ми залучили більше 3,2 млрд. доларів в українську економіку, у тому числі через програми з енергоефективності та відновлюваної енергетики».

На успішності фінансування «зелених» проектів також  наголосив К. Шевченко, голова правління Укргазбанк. За його словами, банком вже профінансовано проектів «чистої» енергетики на 250 млн. євро.

Директор зі стратегії та розвитку компанії Free Energy,  поділився враженнями від заходу:  «Цей Форум зібрав під одним дахом державних та місцевих керівників, бізнесменів і фахівців зі всієї України,  що зацікавлені у розвитку відновлюваної енергетики. Ми мали можливість за один день вивчити досвід колег, поділитись своїми досягненнями, налагодити діалог з представниками влади та обговорити перспективи фінансування наших проектів з представниками потужних міжнародних фінансових організацій».