• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Free Energy ініціювала дискусію щодо використання стоків в «зеленій» енергетиці

2 червня 2016 року відбулось чергове засідання Робочої групи з питань формування державної політики в сфері відновлюваної енергетики

2 червня 2016 року відбулось чергове засідання Робочої групи з питань формування державної політики в сфері відновлюваної енергетики, на якому  були розглянуті питання, щодо покращення умов розвитку галузі малої енергетики. Захід проводило Державне  агентство з енергоефективності та енергозбереження

Компанія Free Energy ініціювала обговорення питання про можливість отримання «зеленого» тарифу при введені в експлуатацію малих та мікро ГЕС, які побудовані на очисних спорудах або використовують інший скидний потенціал.

Ще в січні 2016 року компанія Free Energy звернулась із запитом до Державного  агентства  з енергоефективності та енергозбереження України щодо можливості надання «зеленого тарифу»  малим ГЕС, які використовують  каналізаційні стоки.  Це питання було винесено на засідання Робочої групи з питань формування державної політики в сфері відновлюваної енергетики.

В ході дискусії деякі представники Держагентства висловили думку, що неправильно надавати «зелений тариф» електростанціям, які використовують стічні води, оскільки це комунікації комунальних підприємств, а не природне джерело.

Анатолій Ніколайчук,  директор зі стратегії та розвитку компанії Free Energy, звернув увагу учасників Робочий Групи, що українське законодавство не містить обґрунтувань проти використання стічних вод,  як відновлюваного джерела енергії.  

«Згідно ст. Закону України «Про альтернативні джерела енергії»: «відновлювані джерела енергії, до яких належать енергія сонячна, вітрова, геотермальна, гідроенергія,…».  Чинне законодавство України не дає однозначного визначення поняттю «гідроенергія», тому можна зазначити що згідно  законодавства України  для виробництва електричної енергії відноситься також господарська діяльність, пов’язана з перетворенням гідроелектростанціями гідроенергії будь якого походження», - зауважив Анатолій Николайчук.  

Крім того, Анатолій Ніколайчук  зазначив,  що існує європейська практика, коли очисні води використовуються для експлуатації  мГЕС, як електростанцій з відновлюваних джерел енергії. Вода на виході з очисних комунікацій не має власника, а її  енергетичний потенціал не використовується. Даний гідропотенціал можна перетворити в електроенергію, що є додатковою мотивацією для інвесторів, які беруть на себе всі ризики пов'язані з розвитком проектів мГЕС.

 Точку зору компанії  Free Energy підтримала Асоціація «Укргідроенего», в особі віце-президента Асоціації Олександра Карамушки,  начальник відділу залучення інвестицій Управління інвестиційної діяльності  ДержагентстваСергій Козін  та інші учасники Робочої Групи.

 Сергій Козін зауважив, що Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення регуляторних бар'єрів для  розвитку державно-приватного партнерства та стимулювання інвестицій в Україні» від 24.11.2015 регулює відносини  між приватним партнером та комунальним підприємством.

Наступне питання, що розглядалось на засіданні Робочої групи: «Чи вважається модернізація або реконструкція об’єкту електроенергетики ВДЕ, яка призвела до збільшення встановленою потужності, повторним введенням в експлуатацію і є підставою для змін коефіцієнту «зеленого тарифу».

 В ході обговорення учасники заходу дійшли згоди, що сьогодні на електростанціях ВДЕ доцільно застосовувати «зелений тариф», який існує на момент модернізації гідроелектростанції.