• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Free Energy взяла участь у нараді щодо розвитку МГЕС в Україні

Free Energy взяла участь у Норвезько-Української нараді про дослідження «Дорожня карта для малих гідроенергетичних проектів в Україні»

Норвегія. Мала ГЕС в місті Аскім є місцем екологічного відпочинку. Загалом в Норвегії працює більш ніж 1500 МГЕС

Дослідження було започатковано Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, профінансовано Посольством Норвегії та здійснено Норвезько-українською промисловою палатою та громадською організацією «Easy Business».

«Дорожня карта» розрахована на потенційних інвесторів та надає поетапні рекомендації зі створення електростанції малої і середньої потужності в Україні.

«Ми брали до уваги існуючу ситуацію в країні і намагалися зрозуміти, яким чином потенційні інвестори можуть маневрувати на українському ландшафті – в полі існуючих можливостей і вимог», - пояснює доповідач, засновник і керівник норвезької гідроенергетичної компанії Blaafall Арне Якобсен

Дослідники використовували передовий досвід США, Норвегії та Німеччини, аби більш чітко визначити прогалини в українському законодавстві і зрозуміти, яким чином поліпшити розвиток гідроенергетики в Україні. Звіт також містить урядові рекомендації для покращення регуляторного поля у цій сфері.

 

За словами юриста та одного з авторів «дорожньої карти» Катерини Бусол, зараз на гідропроект «з нуля» піде, як мінімум, два роки тільки для того, щоб його почати. «Інвестор має обійти 21 різну урядову інстанцію і отримати 31 дозвіл. Процедури перевантажені і непрозорі, а система єдиного вікна непродумана», - пояснює Катерина Бусол. 
«Зелені тарифи які сьогодні діють в Україні привабливі для інвесторів та  компенсують ризики, що пов’язані з інвестуванням в малу гідроенергетику. Але галузь відновлюваної енергетики має потребу в прозорих, стабільних та єдиних для усіх інвесторів правилах гри», - зазначив Анатолій Ніколайчук, директор зі стратегії та розвитку компанії Free Еnergy.