• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

ТОВ «Фрі Енерджі» провела громадські обговорення проекту МГЕС

У селищі Лаврівка, Кіровоградської області пройшли громадські обговорення, щодо проекту будівництва МГЕС

Громада Лаврівки погодилась з можливістю будівництва мГЕС на р. Інгул

30 серпня 2016 р. у селищі Лаврівка, Долинського району, Кіровоградської області пройшли обговорення, щодо погодження громадою проекту будівництва мікро-ГЕС на р. Iнгул, біля дамби, яка знаходиться за межами території селищної ради.

На зустріч були запрошені перший заступник голови Долинської РДА Інна Зеленокорінна, депутат райради Сергій Шумейко та заступник начальника Обласного управління водних ресурсів Катерина Гайдук. Голова селищної ради Валентина Бирча представила місцевим жителям два підприємства, що виявили зацікавленість до будівництва мГЕС. Це шведсько-українська компанія ТОВ «Фрі Енерджі» та ФОП АндрієцьIгор Олегович.

Iгор Андрієць, у своєму виступі акцентував увагу, що він місцевий підприємець, його підприємство зареєстроване в місті Кіровоград, та має велике бажання побудувати мікро-ГЕС біля селища Лаврівка.  

Анатолій Ніколайчук, директор зі стратегії та розвитку компанії «FreeEnergy», розповів про досвід компанії з розвитку малих ГЕС на Житомирщині та тих соціально- економічних перевагах, які може отримати місцева громада.

«При будівництві гідроелектростанцій ми завжди співпрацюємо з громадами, та намагаємось врахувати усі зауваження та побажання місцевих жителів. Дамба, де планується будівництво мГЕС розташована за межами території селищної ради. Але ми маємо великий досвід як юридично оформити цю гідроспоруду на баланс Лаврівської селищної ради, що дасть змогу отримувати додаткові надходження в місцевий бюджет», - зауважив Анатолій Ніколайчук.

Заслухавши потенційних інвесторів, громада Лаврівки погодилась з можливістю будівництва мікро-ГЕС на дамбі р.Iнгул, але на умовах конкурсу. Підприємства мають надати селищній раді своє бачення проекту будівництва мікро-ГЕС та які соціальні пропозиції вони планують реалізувати.

В ході обговорення представники громади зауважили,що вкрай важливо, щоб підприємство яке буде реалізовувати проект мГЕС було зареєстроване в Долинському районі. Це дасть змогу отримувати податки та інші фінансові надходження в місцевий бюджет.

Анатолій Ніколайчук погодився з цім, відзначивши, що це поширена практика при будуванні малих ГЕС, тому компанія «FreeEnergy» планує відкрити дочірнє підприємство в Долинському районі. Також він порадив на конкурсі вивчати не тільки проекти мГЕС та соціальні пакети запропоновані компаніями-учасниками, але й враховувати досвід, фінансові та організаційні можливості потенційних інвесторів