• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

«Cвободна Енергія» провела зустріч с керівництвом Новоград-Волинського району

19 липня відбулась зустріч представників компанії «Свободна Енергія» з головою Новоград-Волинською РДА Михнюком В.В.

Робоча зустріч з керівництвом району відбулася за ініціативи компанії «Свободна Енергія». Приводом для зустрічі стала публікація на сайті Новоград-Волинської РДА новини від 05.07.2016 щодо двох інвестиційних проектів будівництва міні-ГЕС на території сусідніх селищних рад – Курчицької та Лучицької.

В цій новині, що в цілому відображає позицію фірми «Новелл», яка має намір будувати ГЕС на території Курчицької селищної ради, голова району висловлює справедливу думку: «Для того аби прийняти правильне рішення, необхідно вислухати обидві сторони, зважити думки з даного приводу, планую в подальшому все ж обговорити з ними це питання».

Щоб об’єктивно розібратися в ситуації, фахівці компанії надали усі необхідні документи та пояснення голові РДА Михнюку В.В. та профільним спеціалістам районної влади щодо будівництва ТОВ «Свободна Енергія» міні-ГЕС на території Лучицької сільської ради.

Генеральний директор ТОВ «Свободна Енергія» Володимир Атаманюк нагадав присутнім, що компанія працює в Новоград-Волинському районі з квітня 2014 року і на початку була зацікавлена в будівництві міні-ГЕС на території Курчицької селищної ради. Але ґрунтовно вивчивши це питання, фахівці компанії «Свободна Енергія» дійшли висновку про економічну та екологічну недоцільність будівництва ГЕС в цьому місті річки Случ та знайшли більш зручні створи біля села Лучиця.

Директор «Житомирводпроекту» Горносталь Юрій Данилович розповів присутнім про особливості річки Случ та потенційні проблеми у разі будівництва міні-ГЕС в селі Курчиця, економічні та екологічні ризики при втіленні цього проекту, що може привести до затоплення деяких територій Курчицької селищної ради.

Володимир Михнюк в ході зустрічі неодноразово акцентував увагу, що у своїх діях інвестори перш за все повинні дотримуватися закону. Тому юристи компанії «Свободна Енергія» надали керівництву і юристам РДА усі необхідні документи та вичерпні юридичні пояснення стосовно питань, які надійшли від Новоград-Волинської РДА. Наприклад, юристи компанії дали пояснення, щодо проведення громадських слухань з приводу будівництва міні-ГЕС в селі Лучиця.

Лучицька сільська рада оголосила проведення громадських слухань з можливістю подання пропозицій та зауважень стосовно містобудівної документації щодо будівництва міні-ГЕС в межах селища Лучиця. Строк подання пропозицій та зауважень сплив 7 липня 2016 р. о 17.00, і на цей час пропозицій та зауважень від Лучицької громади не надходило. Таким чином, відповідно до діючого законодавства громада фактично підтвердила свою згоду на будівництво міні-ГЕС в селі Лучиця.

 ТОВ «Свободна Енергія» наголошує, що у своїх діях компанія завжди дотримується принципів прозорості, законності, екологічних  та соціальних зобов’язань перед громадою. У разі потреби компанія готова відстоювати свої інтереси на всіх рівнях в межах чинного законодавства.