• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Заслужений меліоратор відстоює ідею будівництва малих ГЕС на Буковині

ЗМІ: відомий меліоратор після зустрічі з представниками Free Energy надихнувся ідеєю будівництва малих ГЕС у Чернівецькій області.

Про це пише буковинська  газета «Рідний Край» в статті «Сірет може стати джерелом енергопостачання» : 

«Свого часу про цю людину, яка мала звання заслуженого  меліоратора СРСР, великий практичний досвід у цій сфері, розповідав наш часопис. Іван Николайчук повідомив що мав контакти з україно-шведською компанією «Фрі -Енерджі» (Free Еnergy), яка займається розвитком  малих ГЕС в Україні.

Меліоратор вважає, що назріла пора від слів про створення альтернативних джерел енергопостачання перейти до практичних дій, зокрема,використавши силу водної артерії  Підгір’я - Сірету. Малі гідроелектростанції можуть повністю забезпечити потреби Сторожинецького та Вижницького районів.

Своєю ідеєю Іван Николайчук поділився з журналістами в надії згуртувати довкола неї більше однодумців. Пропозиції чоловік виклав на папері, підкресливши, що майбутнє України - саме в таких малих гідроелектростанція, збудованих за рахунок інвесторів…..Усі гідроелектростанції він пропонує зареєструвати, як юридичні одиниці, за місцевим розташування з обов’язковим відрахуванням податків у місцеві бюджети.

 «Гідроелектростанції XXI століття – низьконапірні з використанням горизонтальних турбін,яким потрібен підйом води від двох до п'яти метрів. Це не загрожує підтопленню населених пунктів та господарських угідь. Воду з водосховища можна буде використовувати для організації паркового господарства з метою вирощування овочів. Фахівці можуть подумати над ідею вирощування рису», - розповідає Іван Вікторович.

 Він порівнює негативний вплив на довкілля від реалізації згаданого проекту з існуючими та від теплових і атомних електростанцій. Малі ГЕС майже не впливають на навколишнє середовище.

Ентузіаст цікавого проекту викладає всі аргументи на користь справи, за якою -гарне майбутнє краю, а відтак - всієї України, повна енергетична незалежність. Він детально розповідає про мінімізацію можливих повеней, а також пропонує, щоб кожна громада здійснила попередній розподіл необхідних земельних угідь під будівництво каскаду малих ГЕС у районі. Отож, ідея озвучена, пропонуємо звертатись безпосередньо до автора І. В. Николайчука, який проживає в Старій Жадові».

 Газета «Рідний Край» від 24 червня 2016 року