• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Діалог з державою

25 квітня Free Energy взяла участь у засіданні Робочої групи з питань формування державної політики у сфері відновлюваної енергетики

5 квітня цього року Анатолій Ніколайчук директор зі стратегії та розвитку компанії Free Energy взяв участь у засіданні Робочої групи з питань формування державної політики в сфері відновлюваної енергетики.

Захід  проведено  Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за ініціативою Асоціації «Укргідроенерго». На зустрічі  обговорювались питання, щодо покращення умов розвитку  галузі малої енергетики, а також інші питанняактуальні для компаній, що розвивають проекти малих ГЕС в Україні.

Учасники зустрічі відзначили, що для покращення умов розвитку галузі необхідно внести відповідні зміни до низки законів та підзаконних актів, що регулюють відносини у цій сфері.

За результатами обговорення визначених питань, учасниками Робочої групи надано такі пропозиції:

·         У рамках виконання «Національного плану дій з відновлювальної енергетики» Асоціацією «Укргідроенерго» запропоновано звернутися до Кабінету .Міністрів України з проханням вжити заходів щодо підвищення державного значення малої гідроенергетики, як галузі з відновлювальними джерелами енергії. Вивчити та в подальшому застосувати на державному рівні практику Грузії, щодо програм розвитку малої гідроенергетики.

·        Пропонується внести  зміни  до Закону «Про місцеве самоврядування» в частині визначення 30-денного терміну на погодження інвестиційних проектів малої гідроенергетики та видачі відповідних дозволів на будівництво та підключення до мереж.

·          Переглянути Постанову № 321 КМУ(Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування), щодо термінів видачі дозволів на спеціальне водокористування для гідроелектростанцій.  Сьогодні передбачається видача дозволів на термін від 3 до 25 років, але на практиці відповідні органи видають їх на мінімальний строк. Щоб запобігти зловживанням, необхідно доповнити текст Постанови, що для об’єктів малої гідроенергетики термін дії дозволів на спеціальне водокористування при повторному отриманні відповідного дозволу має складати не менше 10 років.

·       Асоціація «Укргідроенерго»  планує розробити та затвердити на рівні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України план заходів щодо популяризації малої гідроенергетики.

Компанія  Free Energy  ініціювала розгляд деяких питань щодо поліпшення умов роботи компаній, які інвестують у розвиток малих ГЕСв Україні. Компанія пропонує спростити процедуру землевідведення для об’єктів відновлюваною енергетики.

«У разі відсутності детального плану територій, надання земельних ділянок із державної або комунальної власності забороняється.  Але в Україні  багато місць де  ці плани відсутні, що становить велику проблему для інвесторів, які не мають можливості оформити земельну ділянку для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики», - - зазначив Анатолій Ніколайчук, директор зі стратегії та розвитку Free Energy.

Під час засідання Робочої групи Асоціацією та її членами було запропоновано розглянути питання щодо напрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо відведення земельних ділянок для об’єктів електроенергетики.

Крім того, було запропоновано ініціювати звернення від агентства Держефективності до Верховної Ради, з проханням прискорити розгляд законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо спрощення процедури землевідведення для будівництва об’єктів з виробництва теплової та/або електричної енергії з використанням відновлюваних джерел енергії та/або біологічних видів палива (реєстр. №2529а), внесеного народними депутатами України Домбровським О.Г., Лівіком А.Д. та Єфімовим М.В.