• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Free Energy взяла участь у роботі Президії Асоціації «Укргідроенерго»

ВГО Асоціація «Укргідроенерго» та Українська Вітроенергетична Асоціація підписали Меморандум про партнерство та співробітництво

Голова Української Вітроенергетичної Асоціації Андрій Конеченков (зліва) та Президент Асоціації `Укргідроенерго` Семен Поташник на підписанні Меморандуму

7 квітня  відбулося засідання президії Асоціації  «Угргідроенерго». Визначною подією цього заходу стало підписання Меморандуму про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація «Укргідроенерго» та Всеукраїнською громадською організацією «Українська вітроенергетична асоціація».

Поєднання гідроенергетичних і вітроенергетичних потужностей в енергобалансі країни істотно підвищує стабільність роботи енергомережі. Особливу увагу  обидві асоціації планують приділяти питанню розвитку спільних проектів з використанням гідро та вітро-технологій.

Представники Асоціації «Укргідроенерго» наголосили на важливості участі профільних асоціацій у законодавчому процесі.  Голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков зазначив: «Участь профільних асоціацій у створенні нової моделі енергоринку дозволить вирішити комплекс питань, пов'язаних з переходом до нової енергетичної системи, заснованої на широкомасштабному використанні місцевих енергоресурсів».

Далі на засіданні підіймались питання розвитку малої гідроенергетики в Україні. За прикладом Грузії, «Укргідроенерго» планує зібрати інформацію для інвесторів про потенційні проекти малих ГЕС, які можливо побудувати в Україні.  Спершу фахівці Ассоціаціїї планують вивчити гідропотенціал  Львівської та Житомирської області, щоб  надати повну інформацію про місця (створи)  та гідротехнічні споруди на яких можливе будівництво мГЕС у цих регіонах.

Під час обговорення членами Асоціації, щодо розвитку малих ГЕС  та проблемних юридичних питаньякі можуть виникати у інвесторів  при  реалізації проектів,  Анатолій Ніколайчук, директор зі стратегії та розвитку компанії «Free Energy»  запропонував надавати інформацію про потенційні місця будівництва мГЕС,  як інвестиційну пропозицію.  «Інвесторам цікаві ті потенційні проекти, що мають принаймні мінімальний пакет документів. Перше за все виділену земельну ділянку де можливе будівництво ГЕС та технічно-економічні умови проекту», - зауважив Анатолій Ніколайчук.