• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Газета «Житомирщина»: Компанія «Свободна Енергія» розвиває на Житомирщині 5 проектів малих ГЕС

У обласній газеті «Житомирщина» вийшла стаття, що розповідає про діяльність компанії «Сводобна Енергія» у Житомирській області.

Газета `Житомирщина` о діяльності компанії `Свободна Енергія`

У 2014 році «Свободна Енергія» звернулась до Житомирської міської ради з інвестиційною пропозицією щодо будівництва малої ГЕС на річці Тетереві.

Минуло півтора року, як «Свободна Енергія» ініціювала реалізацію ряду інвестиційних проектів із будівництва малих ГЕС у Житомирській області. Мова йде про п’ять проектів малих ГЕС загальною потужністю 2,3 МВт. Один з них, у селі Рудні-Городищі, знаходиться на стадії проектування і замовлення обладнання. По трьох інших триває процес розробки землевпорядної документації. Що стосується будівництва малої ГЕС у самому Житомирі на базі дамби, яка неподалік від скелі Голова Чацького, то компанія «Свободна Енергія» очікує на проведення інвестиційного конкурсу.

— Ми розуміємо, що, використовуючи потенціал дамби «Голова Чацького», можна виробляти екологічно чисту електроенергію. Але перед цим потрібно провести капітальний ремонт гідротехнічної споруди та у подальшому проводити її технічне обслуговування. До теми: на початку проектування цієї греблі, ще за часів СРСР, розглядався варіант будівництва ГЕС, але потім енергетична політика в країні змінилась і доцільність будівництва ГЕС відпала, —розповідає генеральний директор компанії «Свободна Енергія» Володимир Атаманюк.

За словами Володимира Атаманюка, «Свободна Енергія» співпрацює з державними органами та фаховими організаціями області з питань розвитку гідроенергетики на Житомирщині.

— Ми співпрацюємо з обласними, районними та місцевими органами влади Житомирщини і отримуємо підтримку спеціалістів. Залучаємо місцеві компанії до підрядних робіт за їх фахом, а саме: КП «Житомирводопроект», ТАМ «АРХ-студіо», НВФ «Інтелект». Зараз проводимо тендер для будівельних компаній. Вважаю, що ми робимо добру справу, в якій поєднуємо багато чинників сьогодення, —повідомляє генеральний директор товариства.

«Свободна Енергія» зареєстрована в місті Хмельницькому і є дочірнім підприємством шведсько-української інвестиційної компанії Free Energy, офіс якої знаходиться в Києві. Компанія займається фінансуванням, розвитком та управлінням проектами з відновлюваних джерел енергії.

До речі, в Житомирській області сьогодні успішно працюють 9 малих ГЕС. У даний час в області будуються й нові об’єкти,наприклад, у Баранівці.

Житомирщина має брак електрогенеруючих потужностей, тому будівництво малих ГЕС, у тому числі й у самому Житомирі, є економічно доцільним, вважають фахівці. Зокрема, житомирський архітектор Геннадій Венгловський, стверджує, що житомирська гребля перебуває в робочому стані, і прямо за нею можна побудувати маленьку ГЕС. Така установка не вплине на здатність греблі стримувати воду, а використовуватиме силу води для вироблення енергії. Оскільки енергія у нас закільцьована, то гребля дозволить її дещо здешевити.                                                                                              

  Аліна Ригун                                 Газета `Житомирщина` від 18.03.2016