• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Житомирські ЗМІ про інвестиційну пропозицію компанії Free Energy

Житомиряни обговорюють можливість будівництва мГЕС на р. Тетерів та інвестиційну пропозицію ТОВ «Свободна Енергія», дочірньої компанії Free Energy

Житомирська дамба. ТОВ «Свободная Енергія» готова інвестувати в капітальний ремонт та будівництво ГЕС на житомир­ській дамбі

Житомиряни обговорюють можливість будівництва мГЕС на р. Тетерів та  інвестиційну пропозицію ТОВ «Свободна Енергія», дочірньої компанії  Free Energy Експерт   який брав участь у будівництві у житомирський дамби біля Монументу Слави  підтримав  будівництво малої ГЕС.  Про це пише житомирська  газета  20MINUT.UA, в статті  Анастасії  Кузьмич «Шекспірівське питання по житомирські: бути чи не бути ГЕС?» :

Житомиряни вкотре піднімають тему бу­дівництва ГЕС на річ­ці Тетерів. Цього разу відповідне звернення з'явилося на сайті міськради у вигляді петиції.  Автор звернення просить розглянути технічну можливість та економічну доцільність будів­ництва ГЕС на базі дамби на річ­ці Тетерів біля Монумента Вічної Слави, залучивши для цього від­повідних фахівців.

Нагадаємо, що в липні 2015 року Сергій Сухомлин (на той момент - ще заступник голо­ви міськради) повідомив, що в Житомирі планують відремон­тувати греблю на річці Тетерів і розпочати будівництво гідрое­лектростанції.

“Інвестор готовий за власні кошти здійснити реконструкцію греблі. 10 % від продажу елек­троенергії за «зеленим» тарифом буде надходити до бюджету міс­цевого комунального підпри­ємства. У цьому випадку гроші ми плануємо спрямувати в КП «Житомирводоканал». Сума, яку ми плануємо отримати, - близь­ко 200-500 тис. грн у місяць. Для водоканалу це відчутна підтримка» , - повідомив  Сергій Сухомлин.

Однак у грудні на засіданні виконкому голова Житомир­ської міської ради повідомив, що якщо не внести зміни до «Поло­ження про умови проведення конкурсу з визначення кращих інвестиційних проектів будів­ництва двох ГЕС», конкурс на будівництво гідроелектростанції можуть відмінити.

За попередніми розрахунка­ми ТОВ «Свободная Енергія», які мають намір інвестувати в цей проект, капітальний ремонт та будівництво ГЕС на житомир­ській дамбі коштуватиме 520 тис. євро і триватиме приблизно 11- 15 місяців. Ми поцікавилися думкою архітектора, який брав участь у будівництві греблі, - Геннадія Венгдовського.

«Оскільки житомирська гре­бля в робочому стані, то, на мою думку, прямо за нею можна по­будувати маленьку ГЕС. Така установка не вплине на здат­ність греблі стримувати воду, а навпаки - використовуватиме силу води для вироблення енер­гії, - пояснив Геннадій Венглов- ський. - Оскільки в нас енергія закільцьована, то гребля дозво­лить її дещо здешевити».

Зауважте, що в Житомир­ській області нині побудовано 9 гідроелектростанцій, які успіш­но функціонують, даючи при­буток, у той час як у Житомирі справа далі розмов поки що не зайшла.

Газета      www.20minut.ua     від 3.02 2016