• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Стаття міжнародного видання “Nature” о розвитку в Україні ВДЕ

Відомий міжнародний журнал “Nature” 28 вересня опублікував статтю про Україну, її боротьбу за енергонезалежність та роль відновлюваної енергетики на цьому шляху

У Чорнобильскій зоні плануюють побудувати низку сонячних електростанцій

Як зазначає автор статті Quirin Schiermeier, Україна стала на шлях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів, зокрема російського газу, та готова приєднатися до революції у сфері «зеленої» енергетики.

«Здобуття енергетичної незалежності стало для України питанням національної безпеки, - зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – Тому розвиток відновлюваної енергетики – це наразі пріоритетне завдання для Уряду країни».

Зокрема, відповідно до прийнятого у 2014 році Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, Україна ставить за мету майже втричі збільшити потужності об’єктів відновлюваної енергетики – з 9,3 ГВт.  до більше ніж 26 ГВт. У 2020 році очікується досягти 11% енергії з відновлюваних джерел у кінцевому енергоспоживанні.

Україна також вбачає перспективи у новому використанні «втрачених» для сільського та житлового господарства земель  Чорнобильської зони відчуження, а саме – у будівництві на них сонячних електростанцій великої потужності.

Оригінальний текст статті  «Solar on the steppe: Ukraine embraces renewables revolution»  дивиться в англомовній версії сайту