• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Прийнято законопроект про підвищення тарифів на виробництва тепла із альтернативних джерел

22 вересня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (№ 4334).

Прийняття Закону (№ 4334) дасть поштовх для розвитку тепло-генеруючих компаній, що використовують альтернативні джерела енергії

Проект Закону розроблявся парламентаріями у співпраці з Держенергоефективності, за участю профільних асоціацій,  громадських організацій та учасників ринку.

Мета законопроекту – стимулювати виробництво тепла з використанням альтернативних джерел енергії.  Закон повинен надати гарантії повернення вкладених інвестицій у виробництво тепла  тім інвесторам, шо використовують для цього не газ, а інші джерела енергії.

 Для цього проектом Закону передбачається:

  а). Встановлення тарифів на тепло, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення

  б). Передача повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування діяльності з виробництва, транспортування та постачання тепла, що виробляється з альтернативних джерел, місцевим органам влади.

«Прийняття цього Закону створить сприятливі умови інвесторам та бізнесу для виробництва тепла з альтернативних джерел. Дозволить скоротити імпорт газу на понад 3 млрд м3 щорік та залишати в економіці держави щонайменше 15 млрд грн. у рік», - прокоментував переваги законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 Реалізація законопроекту також сприятиме зниженню собівартості  теплової енергії та тарифів для кінцевих споживачів, дасть можливість створити нові підприємств малого та середнього бізнесу.

 Важливо відмітити, що під час голосування за прийняття законопроекту за основу не було жодного голосу `проти`. 

 http://saee.gov.ua/