• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Кабмін затвердив програму розвитку електроенергетики до 2026 року

Введення в експлуатацію нових потужностей, а також модернізація існуючих дозволить довести частку гідроенергетики до 15,5%

Кабінет міністрів України на засіданні в середу затвердив програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, реалізація якої дозволить збільшити встановлену потужність ГЕС та ГАЕС країни в 1,6 рази (на 3,6 ГВт) в порівнянні з початком цього року - до 9,5 ГВт. Про це повідомляє ІА `Інтефакс-Україна`.

За словами голови правління ПАТ `Укргідроенерго` Ігоря Сироти, який представляв програму, введення в експлуатацію нових потужностей, а також реконструкція та модернізація існуючих, дозволять довести частку гідроенергетики в загальній структурі виробництва електроенергії в країні до 15,5%.

У частині будівництва нових потужностей мова йде про добудову Дністровської ГАЕС (1,25 ГВт) і Ташлицької ГАЕС (0,3 ГВт), будівництві Канівської ГАЕС (1 ГВт), Каховської ГЕС (0,25 ГВт) і Верхньодністровських каскаду ГЕС (0, 39 ГВт). Модернізація дозволить збільшити встановлену потужність ГЕС на 0,425 ГВт.

Як зазначив І.Сирота, мета програми - підвищення надійності роботи об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України, її інтеграція з європейською енергосистемою, зниження споживання органічного палива і зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище.

У свою чергу, перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова в ході обговорення повідомила, що в проекті програми розвитку передбачено фінансування в розмірі 83,7 млрд грн, але Мінфін просив надати детальне обґрунтування витрат і терміни окупності проектів.

За її словами, із загальної суми фінансування 48,7 млрд грн передбачається отримати за рахунок коштів міжнародних організацій, проте в проекті не вказано, чи потрібні державні гарантії для отримання таких коштів.

За даними НЕК `Укренерго`, на початок 2016 року встановлена ??електрична потужність гідроенергетики становила 5,884 ГВт, в т. ч. ГЕС - 4,698 ГВт, ГАЕС - 1,186 ГВт. При цьому встановлена ??потужність входять в `Укргідроенерго` ГЕС становить 5,401 ГВт.

Як повідомлялося, за січень-травень 2016 року частка ГЕС і ГАЕС в загальному балансі виробництва ОЕС України становила 6,5%.