• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Єврокомісар з енергетики Шефчович: Енергетичний Союз стане каталізатором змін в економіці

Зимовий пакет законопроектів ЄС про Енергетичний Союз стане поворотним пунктом для розвитку чистої енергетики

Єврокомісар Марош Шефчович вважає що пакет нових законів прискорить розвиток відновлюваної енергетики в ЄС

Про це заявив віце-президент Єврокомісії та комісар з питань енергетики Марош Шефчович. Як зазначає посадовець, сенс законів набагато глибший, ніж чиста енергетика чи вирішення проблеми зміни клімату, адже нове законодавство може стати каталізатором  трансформації економіки взагалі.


Після трьохсот років індустріалізації європейське суспільство рухається в напрямку стійкого розвитку з низьким рівнем впливу на довкілля. З 1990 року, Європейський ВВП зріс на 50%  а  викиди в атмосферу впали на 22%. Це свідчить, що  збільшення викидів в атмосферу необов’язково супроводжує потужне економічне  зростання.

Дуже важливо, що в світі активно шириться розуміння того, що зміни клімату можуть призвести до більш серйозного економічного спаду, ніж наслідки світової рецесії 2008 року. В ХХІ столітті людство пережило дев’ять з десяти найтепліших років за весь час спостережень за кліматом, а 2016 рік став рекордно спекотним. Тим не менш, саме минулий рік був найбільш успішним у боротьбі проти зміни клімату, адже в 2016 році набула чинності Паризька кліматична угода та був розроблений пакет заходів ЄС «Чиста енергетика для всіх європейців». 


В ідеологію цього пакета заходів закладено не тільки досягнення кліматичних і енергетичних цілей, а й створення інструментів для модернізації європейської промислової і економічної інфраструктури. Це зміна парадигми, де ми хочемо перейти від централізованих економічних моделей, повязаних з викопними видами палива, до більш децентралізованої, декарбонізованої, демократичної, диверсифікованої, цифрової і революційної парадигми.


Тому мова йде не тільки про енергетику, чи боротьбу зі змінами клімату, ми модернізуємо нашу економіку, винаходимо її джерела зростання, нові робочі місць та можливості для покращення добробуту. Боротьба зі зміною клімату відчутно впливає на  бізнес.

 

Цілі Єврокомісії втілені в Стратегічному плані енергетичних технологій (SET Plan). План координує зусилля країн-членів у реалізації ключових завдань: зменшення вартості відновлювальних джерел енергії, розвиток енергоефективних технологій для підвищення енергоефективності будівель, збільшення безпеки атомної енергетики, декарбонізація та ін.

 

Розвиток відновлювальних джерел енергії та нових технологій змінили традиційні моделі введення бізнесу. В цьому контексті надзвичайно важливим є покращити координацією між вищою освітою, дослідницьким сектором та бізнесом в рамках єдиної інноваційної спільноти. 


За матеріалами:  Українська енергетика