• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Уряд схвалив ТЕО проекту Каховської ГЕС-2

На засіданні 10 березня Уряд схвалив техніко-економічне обґрунтування «Будівництво Каховської ГЕС-2», вартість спорудження якої оцінюється у 13,47 млрд. грн.

Каховську ГЕС-2 буде збудовано на існуючій греблі, ближче до правого берега Дніпра

Впровадження зазначеного проекту сприятиме підвищенню рівня надійності роботи та покращенню якості електроенергії обєднаної енергосистеми України за рахунок участі гідроагрегатів Каховської ГЕС-2 в автоматичному регулюванні частоти та потужності, збільшення обсягу виробництва електричної енергії на відновлюваних ресурсах. Це забезпечить економію використання викопного палива та поліпшить надійність роботи енергосистеми країни в цілому.

 Будівництво нової гідроелектростанції буде фінансуватися за рахунок тарифу на виробництво електроенергії ПАТ «Укргідроенерго», власних коштів підприємства, а також кредитів під держгарантії на умовах спільного фінансування з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) та з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Орієнтовно, сума кредитів складе понад 12 млрд гривень (вартість проекту 13,47 млрд грн.)  Тривалість будівництва – 72 місяці.