• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

У відновлюваній енергетиці в усьому світі працюють 9,8 мільйона чоловік

Станом на кінець 2016 року понад 9,8 мільйона чоловік в усьому світі працювало в галузі відновлюваної енергетики.

Зайнятість у відновлюваної енергетиці світу по галузевим секторам. Іконографіка з доповіді IRENA

Такі дані містяться в  доповіді Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) «Відновлювана енергетика та робочі місця - річний огляд 2017» (Renewable Energy and Jobs - Annual Review 2017).

Основне число робочих місць припадає на Китай, Бразилію, США, Індію, Японію і Німеччину.

Згідно з доповіддю IRENA, найбільшим галузевим роботодавцем в 2016 році стала сонячна енергетика з 3,1 млн робочих місць, що на 12% більше, ніж у 2015 році. Зріст відбувся  переважно в Китаї, США та Індії. У Сполучених Штатах зайнятість в секторі сонячної енергетики зростала в 17 разів швидше, ніж в цілому по економіці. Вона збільшилась на 24,5% в порівнянні з попереднім роком досягши 260 тис. працівників.

У вітроенергетиці число працівників виросло на 7%  до 1,2 млн. чоловік, головним чином завдяки розвитку в США, Німеччині, Індії та Бразилії.

Бразилія, Китай, США та Індія також виявилися ключовими ринками праці в галузі біоенергетики: так, на біопаливо припадає 1,7 млн ??робочих місць.

На великих гідроелектростанціях зайнято 1,5 млн осіб, близько 60% зайняті в експлуатації і технічному обслуговуванні. Основними ринками праці в цьому секторі стали Китай, Індія, Бразилія, Росія і В’єтнам. Роботи по монтажу та виготовлення обладнання продовжують переміщатися в Південно-Східну Азію, зокрема в Малайзію і Таїланд, який став глобальним центром виробництва сонячних фотоелектричних елементів.

В Африці активно розвиваються ВДЕ у комунальному секторі, причому 75% зайнятих в цьому секторі працюють в Південній і Північній Африці, йдеться в доповіді IRENA.

 http://www.irena.org/News/Description.aspx?NType=A&mnu=cat&PriMenuID=16&CatID=84&News_ID=1490