• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Новини

Порошенко підписав закон про ринок електроенергії

Президент підписав закон про ринок електроенергії та анонсував скасування формули розрахунку оптової ціни

Президент України Петро Порошенко 8 червня підписав закон "Про ринок електроенергії", назвавши серед його достоїнств можливість відмови від формули розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.

Підпис під відповідним документом глава держави поставив під час відвідування Трипільської ТЕС у м. Українка Київської області.

"Не буде більше ніхто встановлювати ціну на електроенергію, вугілля, співвідношення – те, що на певному етапі було виправдано у вигляді формули, – скасовуємо. І ринок, прозорий і ефективний, буде визначати ціну. І буде перемагати той, хто найбільш ефективно працює", - сказав П.Порошенко, назвавши закон антикорупційним.

Глава держави додав, що відтепер розпочнеться серйозна робота щодо впровадження норм і технологій, які передбачає підписаний революційний закон.

"Модель ринку саме така, за якою працюють країни Євросоюзу. Мета - ми перейдемо до спільної енергетичної системи Євросоюзу. Буде запроваджено біржі електроенергії, і ваша станція також матиме змогу отримати справедливу ціну", - наголосив П.Порошенко.

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик уточнив журналістам, що створена робоча група вже розробляє вторинне законодавство до закону.

"Реально набути чинності закон повністю має десь у 2019 році. При цьому він буде постійно вдосконалюватися", - сказав він.

Як повідомлялося, законопроект "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу наперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Під час реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні поділу компаній за напрямками розподілу та передачі електроенергії.

Законопроект №4493 "Про ринок електричної енергії України" ВР ухвалила  13 квітня 2017 року, він був підтриманий 277 голосами.

 http://ua.interfax.com.ua/news/general/427175.html