• +38 (044) 591 25 60
  • officе@free-energy.ua
UKR | ENG

Стратегія інвестування

Опис

«Free Energy» фокусується на девелопменті та будівництві/реконструкції в Україні невеликих гідроелектростанцій (мікро, міні та малих) потужністю від 100 кВт - 10 МВт. Наша інвестиційна стратегія є довгостроковою, тому бізнес-цикл, який ми застосовуємо, включає в себе: девелопмент, будівництво і тривала робота станції. Можливий варіант і подальшого продажу електростанції, якщо це буде доцільним для певного проекту. 

Девелопмент та будівництво гідроелектростанцій може мати дві форми: будівництво нової електростанції або реконструкція існуючої електростанції (функціонуючої або ні). Реконструкція є кращим варіантом через менший обсяг інвестиції, відсутність витрат на девелопмент. Ми використовуємо потенціал малих річок та існуючих гідротехнічних комунікацій. 

Зазвичай ми розвиваємо наші проекти в районах з браком генеруючих потужностей. Близькість до населених пунктів має важливе значення з точки зору збереження енергії через уникнення передачі електроенергії на великі відстані. Типовий для нас проект ГЕС матиме встановлену потужність в діапазоні від 350 кВт до 1,5 МВт та потребуватиме EUR 1,4 - 6,0 млн. інвестицій. Девелопмент та будівництво зазвичай триватиме близько двох-трьох років, але терміни розвитку конкретного об’єкту значно залежать від особливостей проекту. 

В основному компанія Free Energy використовує власний капітал, але іноді для будівництва проекту ми залучаємо кредитне фінансування від місцевих банків або міжнародних фінансових інститутів. 

Ми не прагнемо обов'язково бути лідерами галузі, але ми маємо чіткі цілі щодо вартості підприємства, встановлених потужностей, валового доходу, прибутковості інвестованого капіталу і т.п. на кожному етапі. У своїй діяльності ми дотримуємось певних принципів: підтримка та просування гідроенергетики як відновлюваного джерела енергії, диверсифікація та незалежність джерел енергії, оптимальне використання та експлуатація відновлюваних ресурсів. Ми прагнемо просувати ефективні, інноваційні та екологічно чисті енергетичні технології. «Free Energy» також зацікавлена в реалізації проектів в інших секторах відновлюваних джерел енергії, таких як вітрова, сонячна або біо.