Menu Close

Опис

«Free Energy» фокусується на девелопменті та будівництві/реконструкції в Україні невеликих гідроелектростанцій (мікро, міні та малих) потужністю від 100 кВт – 10 МВт. Наша інвестиційна стратегія є довгостроковою, тому бізнес-цикл, який ми застосовуємо, включає в себе: девелопмент, будівництво, введення в експлуатацію та подальше обсуговувння об”єкту.

Зазвичай ми розвиваємо наші проекти в районах з браком генеруючих потужностей. Близькість до населених пунктів має важливе значення з точки зору збереження енергії через уникнення передачі електроенергії на великі відстані. Типовий для нас проект ГЕС матиме встановлену потужність в діапазоні від 150 кВт до 2 МВт. Девелопмент та будівництво приблизно триватиме близько двох-трьох років, але терміни розвитку конкретного об’єкту значно залежать від особливостей проекту.

У 2009 році був прийнятий Закон України «Про електроенергетику», який встановлює тарифи на електричні станції, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел. Тарифи діють до кінця 2029 року. Діючи з 2015 року «зелені» тарифи для малих ГЕС такі:

Мікро ГЕС

< 200 кВт

174,3 Євро / МВт * год

Міні ГЕС

< 1 МВт

139,4 Євро / МВт * год

Малі ГЕС

< 10 МВт

104,6 Євро / МВт * год

Такий рівень тарифів є прийнятним для даного виду промисловості і дозволяє здійснювати термін окупності від 5 до 9 років залежно від проекту. Ми не обов’язково маємо тенденцію бути лідерами галузі, але ми, безумовно, маємо чіткі цілі щодо вартості підприємства, встановлених потужностей, обороту, рентабельності інвестицій та ін. У своїй діяльності ми дотримуємося певних принципів: просування гідроенергетики як джерела відновлюваної енергії, диверсифікації енергії та незалежності, оптимального використання та використання відновлюваних ресурсів. Ми прагнемо сприяти ефективним та інноваційним технологіям чистої енергії. Вільна енергія також зацікавлена в реалізації проектів в інших секторах відновлюваної енергетики, таких як сонячна або біологічна. Для сонячної енергетики ми сподіваємося змінити законодавство у першій половині 2015 року, що призведе до падіння вимог “місцевого змісту” та швидкого зростання галузі.